Ekonomi

2. Yüzyıl İktisat Kongresi uluslararası basınla paylaşıldı

İZMİR (İGFA) – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; Cumhuriyetin yeni yüzyılının iktisat politikalarını oluşturmayı amaçlayan sivil, şeffaf ve tam katılımcı bir girişim olarak tasarlanan 2. Yüzyıl İktisat Kongresi hazırlıkları kapsamında yabancı basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. ortak akıl

Toplantıya çok sayıda kuruluşu temsilen yaklaşık 20 gazeteci katıldı.

UZMAN TOPLANTILARI BAŞLIYOR

10 Ağustos ve 1 Aralık 2022 tarihlerinde 2. Yüzyıl İktisat Kongresi’nin ortasında gerçekleştirilen ve kongrenin ilk aşamasını oluşturan Paydaş Toplantıları tamamlandı. Paydaş Toplantıları kapsamında çiftçi, emekçi, sanayici, tüccar ve esnaf örgütlerinin katılımıyla çok sayıda oturum gerçekleştirildi.

Her bir paydaş kümesi, kendi bölümündeki sorunları ve ilgili analiz önerilerini uzun tartışmalardan sonra kapsamlı bir sonuç halinde derlemiştir. Çiftçi, Personel ve Sanayici-Tüccar-Esnaf Buluşmaları sonucunda hazırlanan bildiriler kamuoyu ile paylaşıldı.

Paydaş toplantılarının ardından hazırlanan bildirilerin kavramsal ve akademik olarak değerlendirileceği Uzman Toplantılarının ikinci aşamasına geçildi.

İlk uzman toplantısı ‘Birbirimize katılıyoruz’ geniş bir katılımla 13 Ocak’ta gerçekleştirildi. ‘Doğamıza Dönüş’ toplantısı 20 Ocak’ta, ‘Geçmişimizi Anlıyoruz’ toplantısı 25 Ocak’ta, ‘Geleceği Görüyoruz’ toplantısı ise 4 Şubat’ta yapılacak.

İKİNCİ YÜZYIL EKONOMİK KONGRESİ ŞUBAT’TA

Uzman Toplantılarının ardından 15-21 Şubat 2023 tarihlerinde 2. Yüzyıl İktisat Kongresi toplanacak ve yeni yüzyıla yön verecek politika önerileri tüm Türkiye ile paylaşılacaktır. Kongreye Türkiye’den ve dünyadan seçkin konuşmacılar katılacak.

Kongrenin sekretaryasını İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Planlama Ajansı (İZPA) yürütmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu