Haber

Osmaniye’de depremzedelerin çalışma saatleri!

Deprem bölgesinde yaralar sarmaya başladı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından vatandaşların yaşam mücadelesi başladı.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde turp üretiminin yüzde 70’inin karşılandığı Savrun Çayı’nın soğuk sularında depremzedelerin dayanışmasıyla üretim sürüyor.

Römorklarla gelen tonlarca turp, Savrun Çayı’nda basınçlı suyla yıkanırken, kadın emeğiyle paketlenip Türkiye’nin dört bir yanına gönderiliyor.

Kadın dayanışmasının ve emeğinin en güçlü olduğu bölgede depremin izleri de çalışarak siliniyor.

“Bir yanda felaket, bir yanda üretim”

Üretici ve depremzede Adem Üstünel, evde büyük tedirginlik yaşadıklarını ancak ilk günden itibaren üretime devam ettiklerini belirterek, “Bir yanda felaket, bir yanda üretim. Burada kadın erkek eşit olarak üretmeye devam ediyor.”söz konusu.

“Ölmezsek çalışır, üretiriz”

Kadınlardan biri Türkan Haksız ise, “Ölenlerimize Allah rahmet eylesin, kalanlarla mücadeleye devam ediyoruz. Ölmezsek çalışıp üreteceğiz. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz, her zaman yanındayız. Kendisini görmeyi çok isterim. , ama gidemem.”dedi.

Nazmiye İspir, Savrun Çayı’nda kadınların zorlu bir mücadele verdiğine dikkat çekerek, kadınların çok çalışkan ve üretken olduklarını söyledi.

AFAD’a teşekkürler

Çalışanlardan İbrahim Kaya, takviyeleri için başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AFAD’a teşekkür ederek, afetin ilk gününden itibaren çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu