Haber

Suudi Arabistan’da sele yakalanan 2 kişiden birinin cansız bedenine ulaşıldı

Suudi Arabistan’ın güneybatısındaki Asir bölgesinde şiddetli yağış sele neden olurken, Al-Macaride şehrinde sel nedeniyle mahsur kalan iki kişiden birinin cansız bedenine ulaşıldığı bildirildi.

Sivil Savunma Genel Müdürlüğü dünden beri devam eden yağışlarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, şiddetli yağmurun neden olduğu sele yakalanan şahıslardan birinin cansız bedenine ulaşıldığı belirtilirken, diğer kişinin ise tedavi altına alındığı kaydedildi.

Sivil Savunma Genel Müdürlüğü, vatandaşları sel bölgelerine ve su birikintilerine yaklaşmamaları konusunda uyardı.

Öte yandan Ulusal Meteoroloji Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, Asir, Cizan, Mekke’nin kuzey ve doğu bölgeleri, Al-Cevf, Al-Baha ve Al-Qassim’de ilerleyen saatlerde yağış beklendiği açıklandı.

Yağışların akşam saat 20.00’ye kadar etkili olacağını kaydeden Meteoroloji Merkezi, şiddetli yağışların ölümle sonuçlanan selin meydana geldiği Asir bölgesinde de görüş mesafesini azalttığını bildirdi.

Suudi Arabistan’ın Mekke şehrinde 12 Aralık’ta şiddetli yağışların neden olduğu sel nedeniyle eğitim verilirken, halk yağmurlar bitene kadar dışarı çıkmaması konusunda uyarıldı.

Ülkede 24 Kasım’da şiddetli yağışlar nedeniyle iki kişi hayatını kaybederken, ülkenin batısındaki Cidde’de de uçuşlar durdurulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu