Haber

İsrail’de Filistinli grupların esir aldığı İsraillileri kurtarmak için gösteri düzenlendi

İsrail’de Filistinli gruplar tarafından esir alınan İsraillileri kurtarmak için Savunma Bakanlığı önünde gösteri düzenlendi.

Yediot Ahronot gazetesinin haberine göre, başkent Tel Aviv’de yaklaşık 200 İsrailli Savunma Bakanlığı önünde toplandı.

Hükümete karşı gösteri düzenleyen grup, Filistinli gruplar tarafından esir alınan İsraillilerin serbest bırakılmasını talep etti.

Hamas’ın üst düzey liderlerinden Usame Hamdan, önceki açıklamasında, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılar sona erene kadar İsrail’in elinde tuttuğu İsrail askeri esirlerinin akıbetini tartışmayacağını belirtmişti.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları ve diğer Filistinli gruplar, 7 Ekim sabahı İsrail’e “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir saldırı başlattı. Filistinli gruplar, İsrail yerleşim yerlerinden ve askeriyeden çok sayıda sivil ve askeri esir almıştı. Gazze Şeridi’nin etrafındaki noktalar.

İsrail’deki her 5 Yahudiden 4’ü, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde Filistinli grupların 7 Ekim’de başlattığı saldırı ve sonuçlarından ülke yönetimini sorumlu tutuyor.

İsrail’deki Diyalog Merkezi’nin ülke genelindeki 620 Yahudi ile yaptığı araştırmaya göre, katılımcıların yüzde 86’sı Filistinli grupların Gazze’deki saldırısından ülke yönetimini sorumlu tutuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu